Достапни линкови

Прва жртва во поплавите во БиХ


Еден маж загина во Бјелина во БиХ - Република Српска, кога дел од ѕид на неговата вила се урнал под притисок на надојдената вода.

Босна и Србија се соочуваат со големи поплави поради кои Европската унија, како што соопшти Брисел, го активира механизмот на цивилна заштита за да им помогне на овие две балкански земји.
XS
SM
MD
LG