Достапни линкови

Македонија подготвена да помогне во справувањето со поплавите


Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов телефонски разговарал со српскиот претседател Томислав Николиќ, при што изразил жалење за настраданите во невремето и поплавите кои ја зафатија Србија. Иванов, како што соопшти неговиот кабинет, порача дека Македонија е подготвена да понуди помош и да ги стави на располагање своите расположливи ресурси со цел справување со последиците од невремето.
XS
SM
MD
LG