Достапни линкови

БиХ: поплави и натаму во Бања Лука, Добој и Зворник


Ситуацијата во подрачјето на Бања Лука и денеска останува исклучително тешка, бидејќи на неколку места се излеа реката Врбас. Поплавени биле неколку населби, а биле урнати и неколку мостови. Во градот илјадници луѓе се без вода за пиење. Поради поплавите во 14 општини е прогласена вонредна состојба.
XS
SM
MD
LG