Достапни линкови

Една жртва од поплавите на Балканот


Тузлански регион
Најмалку една жена почина во невремето што го зафати Балканот, предизвикувајки поплави во Србија и Босна.
Жената се удвали во предградие во Белград. Таа одбила да биде евакиурана. Во Србија е прогласена вонредна состојба во пет градови и 13 општини.
Во БиХ најтешка е ситуацијата во Тузланскиот и Сараевскиот кантон каде и армијата е вклучена во спасувачките операции.
XS
SM
MD
LG