Достапни линкови

Анти владини протести во Албанија


Под мотото „Албанија кон Европа а не кон Колумбија“ албанската опозиција ги отпочнува серијата протести против актуелната власт,кои како што е најавено ќе траат се до соборување на премиерот Еди Рама.

Насобраните граѓани пред ззградата на Парламентот на два големи видео бима ја следеа седницата на Парламентот, на која опозицијата го обвини Рама за директна вмешаност во шверцот со дрога и побара на седницата да се распарава по прашањето со шверцот со дрога.

За безбедноста ангажирани се големи полициски сили со цел да се спречи евентуален инцидент.
XS
SM
MD
LG