Достапни линкови

Авганистан: втор круг претседателски избори на 14 јуни


Независна изборна комисија на Авганистан
Независната изборна комисија на Авганистан, соопшти дека вториот круг од претседателските избори во земјата ќе биде одржан на 14 јуни, бидејки ниту еден од кандидатите не освои апсолутно мнозинство.
Во вториот круг влегоа поранешниот министер за надворешни работи Абдула Абдула и поранешниот економист на Светската Банка Ашраф Гани.
XS
SM
MD
LG