Достапни линкови

Иванов во посета на Брисел


Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов денеска ќе престојува во работна посета на Брисел. Според информациите од претседателскиот кабинет, во рамки на посетата, претседателот Иванов ќе оствари средба со претседателот на Европскиот совет, г. Херман Ван Ромпуј, како и со Комесарот за проширување во Европската комисија, г. Штефан Филе. Ова е прво патување на претседателот Иванов по официјалниот старт на неговиот втор претседателски мандат.
XS
SM
MD
LG