Достапни линкови

Нуланд: акциите против Русија „почнуваат да гризат“


Викторија Нуланд
Мерките преземени против Русија по нејзината анексија на украинскиот регион Крим веќе почнуваат да гризат, изјави американскиот помошник државен секретар Викторија Нуланд на денешната безбедносна конференција во словачкиот главен град Братислава. Според неа, би било од исклучителна важност луѓето во источно украинските градови Доњецк и Луганск да имаат шанса да го дадат својот глас на претстојните претседателски избори во Украина, закажани за 25 овој месец.
XS
SM
MD
LG