Достапни линкови

Нетанјаху: Иран разменува нуклеарна технологија со Северна Кореја


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека Иран разменува нуклеарна технологија со Северна Кореја. Изјавата на Нетанјаху за јапонските медиуми за време на посетата на Токио, доаѓа додека Техеран и светските сили одржуваат состаноци во Виена посветени на склучување долгорочен договор во врска со иранската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG