Достапни линкови

Временска прогноза- претежно облачно и со дожд


Времето во Македонија ќе биде претежно облачно, а на места нестабилно со врнежи од дожд и појава на грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер, кој на моменти ќе достигнува брзина и над 70 километри на час. Температурата ќе се движи од 11 до 23 степени.
Во Скопје облачно со врнежи од дожд и појава на грмежи. Ќе дува умерен до засилен ветер. Температурата ќе достигне до 19 степени.
XS
SM
MD
LG