Достапни линкови

Српскиот премиер во Сараево: дојдов како пријател


Александар Вучиќ
Дојдов во Босна и Херцеговина како нејзин пријател и како човек кој сака да гради пријателски односи меѓу двете соседни земји, изјави денеска во Сараево српскиот премиер Александар Вучиќ. Тој по разговорите со претседавачот на Советот на министрите на БиХ Вјекослав Беванда, наведе дека го почитува Дејтонскиот мировен договор, како и територијалниот интегритет на Босна и Херцеговина, но и на Република Српска.
XS
SM
MD
LG