Достапни линкови

Серија бомбашки напади во Багдад


Багдад, 13.05.2014.
Ирачките власти соопштија дека во денешната серија експлозии на автомобили бомби главно во шиитските делови на Багдад, загинале најмалку 12 луѓе. Полицијата прецизира дека станува збор за четири автомобили бомби кои експлодирале едно подруго во различни локации на градот.
XS
SM
MD
LG