Достапни линкови

Најмалку четворица поврeдени во сообраќајка меѓу Штип и Велес


илустрација
Тешка сообраќајна несреќа се случила изутрината меѓу шинобус-воз и автобус во близина на бензинската Мики петрол на патот Штип-Велес. Од штипската болница информираат дека кај нив биле донесени четири повредени лица, а од полицијата најавуваат повеќе детали во текот на денот.
XS
SM
MD
LG