Достапни линкови

Дополнителни санкции на ЕУ против лица и фирми поради Украина


Министрите за надворешни работи на Европската Унија, на денешниот состанок во Брисел, се согласиле да воведат дополнителни санкции против уште 13 лица и две компании, поради кризата во Украина. Двете компании на кои се однесуваат санкциите се од Крим, кои Русија ги национализира откако го анектираше полуостровот. Со овие 13 лица, сега вкупно 61 лице се под санкции од Европската Унија.
XS
SM
MD
LG