Достапни линкови

Убиени 6-мина милитанти на Ал Каеда во Јемен


Припадници на Јеменската претседателска гарда денеска се судриле со милитанти во близина на претседателската палата во главниот град Сана. Слични престрелки во истиот дел од градот имаше и во петокот и вчера. Претходно беше соопштено дека денеска со проектил од безпилотно летало биле убиени 6-мина милитанти на Ал Каеда, кои биле во возило јужно од Сана. Во јужниот дел од земјата, јеменската армија е во акција против милитантите на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG