Достапни линкови

Во Индија денеска финале на парламентарните избори


Милиони индијци денеска гласаат на финалниот ден во најбројната демократска земја во светот.

Станува збор за фазно гласање на 814 милиони регистрирани избирачи.

Проценките се дека ќе победи опозиционата хинду партија – Џаната која ветуваше силен економски развој на Индија.
XS
SM
MD
LG