Достапни линкови

Времето денеска - сончево, со услови за наоблачување и дожд


Времето денска во Македонија ќе биде сончево со услови за облачност. Попладне и кон крајот на денот постои можност од нестаблност проследена со краткотраен дожд и грмежи.Температурата ќе се движи од 20 до 28 степени. Во Скопје и околината слично време, температура до 26 степени.
XS
SM
MD
LG