Достапни линкови

Сончево време со умерена облачност


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Утринската температура се движи од шест до 11, а дневната од 22 до 28 степени. Во Скопје и околината слично време, со утринска температура до девет и со дневна до 25 степени.
XS
SM
MD
LG