Достапни линкови

Времето денеска сончево и топло


Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, а во попладневните часови наместа ќе има извесно зголемување на облачноста. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.Утринската температура се движи од пет до 12, а дневната од 20 до 26 степени. Во Скопје слично време, со утринска температура до девет и со дневна до 24 степени.
XS
SM
MD
LG