Достапни линкови

Во Минск почнува светското првенство во хокеј на мраз


Во Минск, Белорусија, денеска започнува 78-то светско првенство во хокеј на мраз. Учествуваат 16 репрезентации, а шампионатот ќе трае до 25-ти овој месец. Изборот на Минск за ова светско првенство предизвика серија критики поради проблемот со кршењето на човековите права во Белорусија, против која има и санкции од Соединетите Држави и Европската Унија.
XS
SM
MD
LG