Достапни линкови

Берлускони од денеска принудно ќе им помага на болни од Алцхајмер


Бившиот италијански премиер Силвио Берлускони денеска пристигна во институцијата за болните од Алцхајмерова болест, во близина на Милано, каде што ја отслужува едно-годишната казна со општествено корисна работа, поради пресудата за даночно затајување. На пристигнувањето, пред усановата се собраа синдикалци кои извикуваа слогани дека Берлускони треба да оди во затвор.
XS
SM
MD
LG