Достапни линкови

Земјотрес во Пакистан, две жртви и 50-тина повредени


Најмалку две лица настрадале, а 50 биле повредени во земјотресот кој денеска го погоди јужниот дел на Пакистан. Земјотресот бил со јачина од 4,3 степени, а десетици куќи биле оштетени. Во Пакистан се чести земјотресите. Во септември 2013-та, во земјотресот во Пакистан со јачина од 7,7 степени, настрадаа 376 луѓе, а околу 100 илјади останаа без своите домови.
XS
SM
MD
LG