Достапни линкови

Отфрлен предлогот на Путин


Проруските сепаратисти едногласно гласале за одржување референдум за независност на источна Украина на 11 мај. Народниот совет го поддржа датумот за одржување на рефендумот, изјави денеска лидерот на самопрогласената Народна Република Доњецк Денис Пушилин по вчерашниот предлог на рускиот претседател Владимир Путин за одлагање на референдумот.
XS
SM
MD
LG