Достапни линкови

Заменик државниот секретар на САД Барнс во Казакстан


Американскиот заменик државен секретар Вилијам Барнс
Американскиот заменик државен секретар Вилијам Барнс денеска е во Астана на разговори со високи претставници на Казахстан , пред се за кризата во Украина и за развојот на настаните во Авганиистан. Стејт департментот соопшти дека Барнс планира да се сретне и со лидери на невладините организации во таа земја. Претходно тој престојуваше во дводневна посета на Узбекистан.
XS
SM
MD
LG