Достапни линкови

Путин домаќин на средба за кризата во Украина


Рускиот претседател Владимир Путин
Руските власти соопштија дека кризата во Украина и колективната безбедност ќе бидат во фокусот на денешните разговори во Москва меѓу рускиот претседател Владимир Путин и претседателите на Ерменија, Белорусија, Киргистан и Таџикистан. Портпаролот на Кремљ, Дмитри Песков изјави и дека сите претседатели оделно ќе се сретнат со Путин со кого ќе разговараат и за билатерални прашања. Во план е тие да присуствуваат и на вежба на руската војска.
XS
SM
MD
LG