Достапни линкови

Киргистан бара одложување на пристапот кон Царинската Унија со Русија


Премиерот на Киргистан Јомарт Оторбаев изјави дека неговата влада се обидува да го одложи за една година влезот во Царинската унија предводена од Русија.
Тој е во Москва на разговори со за можноста за одложување на приспаот на Киргистан, бидејки земјата се уште не била подготвена.
Во Царинската Унија се Русија, Казахстан и Белорусија.
XS
SM
MD
LG