Достапни линкови

Времето денеска сончево и потопло


Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со мала локална облачност и потопло. Преку денот ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.
Утринската температура се движи од два до 10, а дневната ќе биде од 17 до 23 степени.
Во Скопје времето ќе биде сончево и потопло со слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура се спушти до осум, а дневната ќе се искачи до 22 степена.

Во наредните денови ќе преовладува претежно стабилно, суво и потопло време, освен утре и за време на викендот, кога ќе има услови за изолиран краткотраен пороен дожд со ретки грмежи. Температурата ќе биде во постојан пораст.
XS
SM
MD
LG