Достапни линкови

Уапсен офтамологот доктор Дејан Ставриќ


Министерот за здравство Никола Тодоров и претседателот на Самостојниот синдикат на Клинички центар д-р. Дејан Ставриќ на средба во Скопје на 19 декември 2012.
Полицијата попладнево уапсила познат македонски офталмолог, кој е осомничен за дело поврзан со корупцијата. Од Министерството за внатрешни работи ја потврдија информацијата и повеќе детали за овој случај најавија за утре, објави МИА. Дел од македонските медиуми објавија дека е уапсен доктор Дејан Ставриќ, кој на пошироката јавност ѝ стана познат како претседател на Синдикатот на Клиничкиот центар во Скопје. Доктор Ставриќ беше предводник на лекарските протести од минатата година кога лекарите се кренаа против проектот плаќање по учинок.
XS
SM
MD
LG