Достапни линкови

Спикерот на руската Дума ја завршува дводневната посета на Белград


Претседателот на руската Дума, Сергеј Наришкин, е на вториот ден од дводневната посета на Белград, каде што денеска треба да се отвори форумот наречен "Балкански Дијалог 2014". Исто така, на форумот ќе учествуваат европски парламентарци , политички научници и експерти на балканските студии. Наришкин пристигна во Белград на 5 мај и претседаваше со руско-српската тркалезна маса со наслов "Русија и Србија. Заедничката меморија и братството на народите". Државната Дума на официјална веб-страница вели дека посетата на Наришкин, исто така, вклучува средба со спикерот на националното собрание на Србија, Маја Гојковиќ, и разговори со пратениците од парламентот.
XS
SM
MD
LG