Достапни линкови

Временска прогноза - стабилизирање и покачување на температурите


Метеоролозите најавуваат стабилизирање на времето и покачување на температурите. Денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во централните дeлови со повеќе сонце, а во крајните западни и источни делови ќе има услови за појава на краткотраен локален дожд. Температурата ќе достигне од девет до 21 степени.Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди. Температуратаќе достигне до 17 степени.
XS
SM
MD
LG