Достапни линкови

Швајцарија ги замрзна сметките на Јанукович


Олександар Јанукович
Швајцарското обвинителство нареди замрзнување на банкарските сметки со околу 140 милиони евра на поранешниот украински претседател Виктор Јанукович, неговиот син Олександар и неговите блиски соработници, пренесуваат медиумите во Швајцарија. Се проценува дека Олександар Јанукович поседувал погатство во вредност од над 500 милиони долари, а во Женева имал претпријатие, специјализирано за продажба на украински јаглен.
XS
SM
MD
LG