Достапни линкови

Штефан Филе во Белград


Штефан Филе
Еврокомесарот за проширување Штефан Филе денеска ќе престојува во посета на Србија на разговори со највисоките функционери на таа земја. Филе ќе се сретне со претседателот на Србија Томислав Николиќ, премиерот Александар Вучиќ, шефот на дипломатијата Ивица Дачиќ, претседателот на парламентот Маја Гојковиќ, како и со шефовите на пратеничките групи во Собранието. Филе пристигнува само неколку дена по престојот во Белград на високиот претставник на Европската унија за надворешна политика и безбедност, Кетрин Ештон.
XS
SM
MD
LG