Достапни линкови

Времето променливо облачно, ветровито и посвежо


Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно, ветровито и посвежо, во претпладневните часови ќе има слаб локален дожд. Ќе дува умерен, а на места повремено засилен северозападен ветер.

Температура ќе се движи од седум до 18 степени. Во Скопје слично време со температура до 13 степени.
XS
SM
MD
LG