Достапни линкови

Временска прогноза - облачно, попладне дожд


Времето денеска претпладне ќе биде умерено облачно, а попладне од запад кон исток ќе мине нестабилна облачна маса, која ќе создаде услови за пороен дожд, грмежи и изолирана појавана на град. Ќе дува умерен повремено засилен југоисточен ветер.Температурата ќе се движи од осум до 21 степени.

Во Скопје слично време, температурата ќе доситгне до 19 степени.
XS
SM
MD
LG