Достапни линкови

Судар во метрото во Сеул, околу 200 полесно повредени


Околу 200 луѓе биле повредени во главниот град на Јужна Кореја, Сеул, при судар во подземната железница. За среќа, никој не е потешко повреден. Јужно-корејската телевизија јави дека едниот воз излегол од шините по ударот, а повеќето од патниците се повредиле кога скокале од вагоните.
XS
SM
MD
LG