Достапни линкови

Напад на бомбаш самоубиец во Авганистан


Бомбаш-самоубиец го активирал експлозивот кај контролен пункт на границата меѓу провинциите Паншир и Парван во северен Авганистан. Министерството за внатрешни работи соопшти дека најмалку шест полицајци и седум цивили загинале во експлозијата. Во нападот имало и многу повредени, но бројката не е позната. Портпаролот на Талибанците,Забиулах Муџахид објави дека неговата група е одговорна за нападот.
XS
SM
MD
LG