Достапни линкови

Времето денеска - облачно со сончеви периоди


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и повремен локален дожд со слаб до умерен интензитет. Врнежите ќе бидат повеќе застапени во северните и западните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.

Температурата ќе се движи од 16 до 23 степени.

Во Скопје слично време, со температура до 22 степени.
XS
SM
MD
LG