Достапни линкови

Украина протерала руски воен аташе


Украинските власти денеска уапсиле воен аташе на Русија под сомнение за шпионажа и му наредиле на дипломатот да ја напушти земјата.
Според Интерфакс, неименуваниот дипломат бил уапсен вчера како врши "разузнавачки активности." Украина ја обвинува Русија дека стои зад активностите на про-руските сепаратисти во источниот дел на земјата.
XS
SM
MD
LG