Достапни линкови

Во Москва паради за Први Мај


Десетици илјади луѓе учествуваат на парадата по повод Први Мај во главниот град на Русија, Москва.

За прв пат од распадот на Советскиот Сојуз во 1991 година, парадата за Први Мај е организирана од страна на Руската Федерација на Независни Синдикати на Црвениот плоштад во Москва.

Поворката е предводена од градоначалникот на Москва, Сергеј Собијанин.
Помали паради за Први Мај се организирани од страна на политичките партии и невладини организации во различни делови на Москва.
XS
SM
MD
LG