Достапни линкови

Нови напади и жртви во Ирак


Најмалку 10 лица загинаа, а 20 тина беа повредени при двоен бомбашки напад на пазарот во градот Садиџа, североисточно од Багдад.

Вчера бомбаш-самоубиец во блискиот град Ханаџин разнесе 30 луѓе.

Овие напади доаѓаат пред утрешните избори во Ирак први парламентарни од 2010.. Ирак се соочува со големи насилства во кои околу 3.000 луѓе загинаа годинава.
XS
SM
MD
LG