Достапни линкови

ХРВ бара ембарго за оружје врз режимот на Асад


Хјуман Рајтс Воч го повика Советот за Безбедност на Обединетите Нации да ги блокира сите оружени пратки за режмиот на Башар ал Асад во Сирија.

ХРВ документираше 85 воздушни напади со барел бомби во провинцијата Алепо од февруари годинава.

Хјуман Рајтс Воч побара ембарго за сите страни во конфликтот кои ги кршат човековите права.

Портпаролот на Стејт Департментот Џен Псаки вчера изјави дека сирискиот режим не успеал до крајниот рок на 27 април целосно да го острани хемиското оружје.
XS
SM
MD
LG