Достапни линкови

Башар Ал Асад се кандидирал за трет претседателски мандат


Сиријскиот претседател Башар Ал Асад и формално се кандидира за трет мандат на претседателските избори што се закажани за во јуни. Ова го соопшти денеска претседателот на сиријскиот парламент. Асад испратил писмо до уставниот суд во кое се кандидира за претседател и изразува надеж дека парламентот ќе му ја одобри кандидатурата.
XS
SM
MD
LG