Достапни линкови

Десетици жртви од торнада во САД


Најмалку 16 луѓе настрадале во силното торнадо што ги зафати јужните делови на Соединетите Држави. Огрормно торнадо помина низ неколку предградија на градот Литл Рок во Арканзас во изминатата ноќ, а друго торнадо ја зафати северо-источна Оклахома. Градоначалникот на градот Велониа во Арканзас изјави дека градот е речис срамнет со земја и оти владее хаос.
XS
SM
MD
LG