Достапни линкови

Молдавците од денеска без визи во ЕУ


Кишињев, 28.04.2014
Од денеска државјаните на Молдавија со биометриски пасоши ќе можат да патуваат во земјите од Шенген зоната, без визи. Европскиот парламент и земјите членки на Европската Унија го одобрија безвисниот режим со Молдавија во март годинава, по речиси 4 годишни преговори.
XS
SM
MD
LG