Достапни линкови

Обама во посета на Филипини


Американскиот претседател Барак Обама
Американскиот претседател Барак Обама ќе ги посети Филипините, кои се неговата последна дестинација за време на азиската турнеја за поддршка на сојузниците на Вашингтон од регионот. Во Манила, Обама ќе се сретне со претседателот на земјата. Неговата посета доаѓа откако двете земји потпишаа нов одбрамбен договор со кој се доволува ротација на американските трупи и бродови низ земјата.
XS
SM
MD
LG