Достапни линкови

Израел го одбележува денот на холокаустот


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху
Израел го одбележува меморијалниот ден во сеќавање на холокаустот. Националните лидери присуствуваа на свечената церемонија, која преставува комеморација за шесте милиони Евреи кои биле убиени од нацистите. Денеска наутро во нивна чест ќе бидат пуштени сирени на две минути.
Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху предупреди на заканата која доаѓа од Иран и нејзината нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG