Достапни линкови

ДИК: Иванов пред Пендаровски


Од преброените гласови од 1.709 избирачки места од вкупно 3.512 во Македонија и во странство, според податоците на Државната изборна комисија (ДИК), кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ Ѓорге Иванов има освоено 188.554 гласови, додека кандидатот за претседател на СДСМ Стево Пендаровски 130.065 гласови.
XS
SM
MD
LG