Достапни линкови

Излезноста во Вевчани околу 70 отсто до 17 часот


Во Општина Вевчани до 17 часот гласале 69,94 проценти за претседателските и 70,17 отсто за парламентарните избори, информира претседателот на Општинската изборна комисија, Новица Костојчиноски.

Според него, гласачкиот процес во Вевчани се одвива во мирен и демократски амбиент.

Во Избирачкиот список во Вевчани запишани се 2.072 граѓани со право на глас, а се гласа во три избирачки места.
XS
SM
MD
LG