Достапни линкови

Цивил- Во Љубанци гласале малолетници


Во општината Бутел во селото Љубанци гласале малолетни лица, соопштија наљудуачите на невладината „Цивил“. По овој инцидент набљудувачите од опозициската СДСМ го напуштиле избирачкото место.

Општинаската комисија, според „Цивил“, дозволила гласање на малолетниците за кои е нејасно како се нашле во избирачкиот список.

На последната прес-конференција во 16 часот невладината Цивил информираше дека до сега пристинале 199 пријави од набљудувачите и телефонските јавувања на граѓаните.
XS
SM
MD
LG