Достапни линкови

Временска прогноза - облачно и врнежливо


Времето во Македонија денеска ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд кои наместа ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Во попладневните часови се очекуваат пообилни врнежи кои наместа ќе наврнат над 25 литри на метар квадратен дожд. Утринската температура ќе се движи од осум до 14, а дневната од 15 до 18 степени. Во Скопје слично време и температура до 17 степени.
XS
SM
MD
LG